Dzień Przedszkolaka

Tegoroczny Dzień Przedszkolaka przebiegał pod hasłem: "Podróże małe i duże". Dzieci z przedszkoli uczciły swoje święto tradycyjnie 20. września.

W tym roku data ta przypadła dokładnie w 500-setną rocznicę wypłynięcia flotylli Magellana na wody Oceanu Atlantyckiego, będącego pierwszym etapem, jak się później okazało, rejsu dookoła świata. Z okazji tej doniosłej rocznicy wszystkie dzieci przygotowały i zaprezentowały program o tematyce podróżniczej.

Dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zaprezentowały piosenkę pt. "Zabiorę brata na koniec świata". Dla oddania tematyki uroczystości, założyły na głowy czapki-żaglówki z pamiątkowym napisem: "500-lecie Wielkiej Wyprawy Magellana". Wstępem do obchodów rocznicy były zajęcia w sali, poświęcone postaci słynnego żeglarza portugalskiego,  Ferdynanda Magellana, będącego na usługach króla Hiszpanii.

Wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami od pana Burmistrza i pana Starosty. Cała uroczystość zakończyła się wypuszczeniem balonów do nieba.

wych. Barbara Dziedzic