Jesteś tutaj:
  2. Mamy maratonkę

Mamy maratonkę

W naszej kadrze nauczycielskiej od 10 listopada mamy maratonkę! Swoje marzenie zrealizowała nauczycielka języka polskiego pani Małgorzata Marciniec, należąca od paru lat do Grupy Biegowej Planeta Nisko. Pokonanie dystansu 42 km 195 m – dystansu maratońskiego, to marzenie chyba każdego biegacza, tym bardziej amatora. Swój pierwszy maraton pani Marciniec chciała przebiec właśnie w kolebce maratonu, Grecji, ma on w swojej nazwie autentyczny, bo przebiega po historycznej trasie I nowożytnych Igrzysk Olimpijskich. Trasa ta nawiązywała do antycznej trasy biegu posłańca Filippidesa, który w 490 roku p.n.e. przebiegł z Maratonu do Aten, powiadamiając mieszkańców o zwycięstwie nad Persami. Pani Małgosia od paru miesięcy przygotowywała się intensywnie do pokonanie tego trudnego dystansu i z lękiem poleciała do Grecji, wiedząc jednak, że ma wsparcie swoich kolegów z Planety (biorących również udział w maratonie) i oczywiście wszystkich pracowników PSP Nr 1!

Udało się w bardzo dobrym czasie (4 godz. 34 min.) pokonać ten trudny dystans, gdzie 30 km przewyższeń i temperatura 23 stopni nie sprzyjało prawie 20 tysięcznemu tłumowi biegaczy z całego świata. Na całej trasie były setki kibiców, którzy śpiewem, tańcem, („zorba”) i okrzykami, zachęcali oraz dodawali otuchy. Warto wierzyć w siebie! Ból, łzy i chwile zwątpienia rekompensował finisz na starożytnym, marmurowym, monumentalnym i wypełnionym tłumem wiwatujących kibiców Panathinaiko stadion! To najlepsza nagroda jaka może spotkać biegacza i oczywiście piękny medal, bardzo cenny, bo trzeba było po niego przebyć, a właściwie przebiec długą drogę! Możemy powiedzieć, że nasza szkoła promuje zdrowy styl życia nie tylko wśród uczniów, ale również wśród nauczycieli.

Gratulacje dla naszej polonistki!

17 marca 2024 r. nauczycielka naszej szkoły, polonistka, pani Małgorzata Marciniec po raz drugi zmierzyła się z trasą Maratonu, tym razem w Wiecznym Mieście! Rzymski maraton należy do najsłynniejszych i gromadzi kilkadziesiąt tysięcy pasjonatów biegania z całego świata. Pokonywanie dystansu 42 km i 195 m odbywa się w niezwykłej atmosferze, przy dopingu kibiców, którzy swoim wsparciem, śpiewem i tańcem przekazują dobrą energię. Trasa przebiega przez ścisłe centrum i biegacze mogą również (jeżeli jeszcze mają siłę 😏) podziwiać najpiękniejsze zabytki. Gratulujemy pani Małgosi pokonania królewskiego dystansu!