CHCĘ ŻYĆ ZDROWO!

W ramach programu „Chcę żyć zdrowo” dnia 5 października 2022 roku uczniowie klasy I A uczestniczyli w zajęciach kulinarnych. Podczas pracy w grupach dzieci przygotowały zdrowy deser w postaci koktajlu owocowego na bazie jogurtu naturalnego. Zwrócono uwagę na zasady higieny i bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków oraz wartości odżywcze produktów mlecznych i owoców. W bieżącym miesiącu uczniowie poznają zasady prawidłowego odżywiania. Odbyła się także wycieczka klasy na targ. Dzieci mogły zobaczyć jesienne plony, zgadywać nazwy warzyw i owoców, określać jadalne części roślin. Spacer stanowił również sposobność do obserwowania znaków drogowych, utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się pieszych po chodniku i przechodzenia na drugą stronę jezdni.