PROJEKT "ZWIERZĘTA WOKÓŁ NAS"

W maju 2023 roku uczniowie klasy 1A uczestniczyli w projekcie edukacyjnym "Zwierzęta wokół nas". Celem przedsięwzięcia było rozwijanie zainteresowań uczniów, kształtowanie umiejętności szukania informacji w różnych źródłach, doskonalenie kompetencji komunikacyjnych i wrażliwości artystycznej. Dwie osoby pracowały indywidualnie. Pozostali uczniowie w zespołach liczących dwie lub trzy osoby wspólnie wybierali zwierzę, które zaciekawiło grupę, gromadzili informacje na jego temat i przygotowywali pracę plastyczną. Była to praca dodatkowa, pozalekcyjna wykonywana w domach. Taka forma sprzyjała lepszemu poznaniu się dzieci i wspólnemu spędzeniu czasu poza szkołą. Uczniowie realizując wspólny cel uczyli się także współpracy i odpowiedzialności za wykonywane zadanie. Podczas lekcji dzieci prezentowały na forum klasy swój projekt ucząc się publicznych wystąpień. Wykonane prace plastyczne zaprezentowano Rodzicom podczas Dnia Rodziny.