Powitanie wiosny

Dzisiaj w naszej szkole powitaliśmy Wiosnę. Aby nastrój był prawdziwie wiosenny, uczniowie przyszli do szkoły w kolorowych strojach. Przystępując do organizacji tego wydarzenia założyliśmy, że uczniowie powinni w tym dniu dobrze się bawić oraz spędzić czas aktywnie i z pożytkiem dla ich zdrowia.
Uroczystość rozpoczęła się pokazem mody ekologicznej, przygotowanym przez przedszkolaków wraz z swoimi opiekunkami. Stroje promowały materiały ekologiczne oraz materiały do recyklingu. Były ubiory z lnu i bawełny, biżuteria z papieru, kwiaty. Ale też materiały z odzysku: zbyt małe już ubrania, folia, nakrętki od butelek, plastikowe butelki, wytłaczanki, tektura, naczynia jednorazowe. Takich pomysłów na ubiór pozazdrościć mogą naszym dzieciom najznakomitsi projektanci mody. Pierwszy Dzień Wiosny obchodziliśmy także promując zdrowy styl życia i aktywność ruchową. Odbyła się prelekcja, konkurs wiedzy o zdrowiu oraz konkurencje sportowe, a wszystko z uśmiechem i w miłej atmosferze. Zwycięskie drużyny klasowe otrzymały zdrowe przekąski. To był bardzo udany dzień.

Zespół Promocji Zdrowia i Samorząd Szkolny