Konkurs na logo Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nisku

16 lutego 2024 r. Młodzieżowa Rada Miejska w Nisku przy współpracy z Burmistrzem Gminy i Miasta Nisko ogłosiła konkurs na „Logo Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nisku”. Celem konkursu było promowanie talentów oraz zaangażowanie do kreatywnej pracy uczniów szkół z terenu Gminy i Miasta Nisko. Konkurs skierowany był do uczniów klas 4-8 szkół podstawowych z terenu Gminy i Miasta Nisko lub mieszkających na terenie Gminy i Miasta Nisko oraz uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu Gminy i Miasta Nisko lub mieszkających na terenie Gminy i Miasta Nisko. Uczestnik zobowiązany był do opracowania logo Młodzieżowej Rady Miasta w Nisku o dowolnej tematyce. Praca konkursowa mogła być wykonana w dowolny sposób techniką komputerową lub cyfrową, zapisana w formacie: jpg./jpeg./png./svg./ai. o wymiarach 1024 x 1024 px. Dodatkowo można było załączyć krótki opis swojego projektu (max 100 słów), który później zostanie wykorzystany podczas wystawy prac.
W czwartek 11 kwietnia 2024r. został rozstrzygnięty konkurs na logo Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nisku. Na konkurs wpłynęło 7 projektów. Uczestnikami konkursu byli uczniowie niżańskich szkół. Po analizie komisja konkursowa przyznała główną nagrodę dla Adriana Zwolaka ucznia Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Wyróżnione zostały dwa projekty Julii Stępień z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Nr 3 w Nisku oraz projekt Błażeja Ruraka z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Nowosielcu.
Wręczenie nagród przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko i Przewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej w Nisku odbyło się 17 kwietnia 2024r. o godzinie 10 w Niżańskim Centrum Kultury Sokół w Nisku.